Cem Akkılıç

Cem Akkılıç
‘Gericilere hoşgörü göstermek yüce bir terbiye göstergesi değil, bir milletin mutluluğuna, şerefine ve namusuna göz dikenlere hoşgörüdür ki, hiçbir zaman, hiçbir kişi buna izin veremez!’ M.Kemal ATATÜRK

Paylaşın

Bu yazıyı arkadaşlarında okusun.

Google+ Takipçilerim

7/23/2011

Turkcell 3 G VINN sahtekârlığıÖNEMLİ HATIRLATMA: TURKCELL müşterilerinden gizliyor ama kullanıcıları ilgilendiren önemli bir madde var. Diyelim ki sözleşme yaparak 3G VINN satın aldınız ve fatura adresinizde 3G yok. Bu durumda 3G’nin yokluğunu göstererek hiçbir ücret ödemeden sözleşmeyi feshedebilirsiniz. 


İstanbul’un göbeği Kadıköy’deyiz. Turkcell 3G yok… Var olan sadece 10 yıl öncesinin teknolojisi EDGE. Peki nerede bu 3G?.. Kaf dağında mı?
Neden insanlara yalan konuşuyorlar?..

Turkcell 3G VINN satın aldınız ve internete her yerde gireceksiniz. Artık özgürsünüz. Bakın bu modemi satın aldıktan sonra neler oluyor. Şehir merkezinin ortasında 18 dakikada herhangi bir haber sitesinin açılmasını bekliyorsunuz. Herhalde sayfada bir sorun var diyerek başka bir Haber sitesine yöneliyorsunuz. O da ne!.. 28 dakikada sayfa açılıyor. Daha sonra Google’ı açıyorsunuz. Sayfa geliyor ve TURKCELL kotanızı sömürmeye başlıyor. Google açıldıktan sonra başka hiçbir sayfaya ulaşamıyorsunuz. Bütün bunlar sizi delirtmeye yetiyor. Sonra TURKCELL’i arıyorsunuz. Yaklaşık 20 dakika telefonda TURKCELL reklamları dinledikten sonra birisi çıkıyor karşınıza, ben teknoloji uzmanı değilim, sizi uzmana bağlayım diyor. İçinizden; ulan ben zaten aradığımda sorunumun ne olduğunu telefonda tuşlamıştım diyorsunuz. Bir 10 dakika daha geçiyor, etti mi sana yarım saat… Uzman arkadaş bağlanıyor ve size rapor tutalım diyor. Rapor tutuluyor gerisi tıraş… Bağlantı  sürekli kopmaya devam ediyor. Ama her açma teşebbüsünüzde TURKCELL kotanızı sömürüyor.

Sevgili Bekir Coşkun ''Yazılmamış iyi bir yazı'' başlıklı yazsında bakın neler yazmıştı. 

Sorun: “Vınn” almıştım yanıma, seyahatlerde kullanılan, bilgisayarın yanına takılan, tohumluk baklaya benzeyen modem. Uzağa gidince takıp yazımı yazarım diye... Cunda’ya gelince çalışmadı...
İki gün bilgisayar başında geçti, Cumhuriyet’in teknik kadrosu, yöneticileri, Hikmet Çetinkaya, Ankara temsilcimiz Utku Çakırözer, Haber Müdürümüz Hakan Kara, yazı ortağım Bilal Uçar, herkes yardıma koştu...

Muhterem karım arkadaşlarına haber vermiş...
Birçok fikir de geldi:
“Ucunu taktın mı?” gibi...
Komşular da börek yapıp yardıma geldiler...

*
Sonradan benim “Vınn”ımın, yer değiştirince belki de “denetim” açısından engellendiği anlaşıldı...

Halbuki adı: Vınn...

Vınlamak için yani...
 
Geçip gider:

Vınnnnnn...

Bekir Coşkun

* * *


CİNGÖZ TURKCELL

Bekir Coşkun VINN yazısını yazdıktan sonra şu VINN olayına bir el atayım dedim.

Şimde tekrar gelelim konumuza; cihazın içinden bir yazılım çıkıyor. Doğal olarak bunu yüklemek zorundasınız, yoksa çalışmaz. O da ne, altta bir flash penceresi çıkıyor ve TURKCELL’in sinir bozucu reklamları. İşte o hareketli reklamlar 30 günlük sürede tam 180 Megabayt kotanızı sömürüyor. 4 Gigabaytlık kota içinde hatırı sayılır bir miktar resmen heba oluyor. Reklamları kapatmak için kapat tuşunu bulmak zaten bir mucize. Kullanıcıların yüzde 90’ı o reklamların kota sömürdüğünü elbette bilmiyor. Siz her internete girdiğinizde arkada, programın içinde reklamlar dönüyor, kotanız aşınıyor ve sizin paralar TURKCELL’in cebine gidiyor. 

Eski yazılımda bu sahtekarlık yoktu. Yenisine bu tuzağı da eklemişler.

Pes doğrusu…


SOYGUNUN BÖYLESİNE PES DENİR!
Paranızın yandığına mı acırsınız yoksa kaybolan vaktinize mi?

4 GB Kotanız 1 GB’ye indiğinde hız yerlerde sürünmeye başlıyor. ADİL KULLANIM denilen saçmalık sizden habersiz olarak burada da işleme koyuluyor. Aylarca kullanımdan sonra böyle olduğunu düşünmeye başladım. Çünkü son 1 GB KOTANIZ kaldığında internete neredeyse hiç giremiyorsunuz.

Diyelim ki bir internet sayfası açmaya çalıştınız. Sayfa geliyormuş gibi yapıyor. Şaka yapmıyorum uzun süre bekliyorsunuz ve sayfanın bir bölümü açılıyor. Ancak eğer sayfada video varsa video penceresinde SAYFA BULUNAMADI yazısı çıkıyor. Hırsızlık burada başlıyor. Sayfayı açmadan önce KOTA SORGULAMASI yapıyoruz diyelim ki 257,62 MB. Kotanız mevcut. Açılmayan sayfa işleminden sonra tekrar KOTA SORGULAMA yaptığımızda 257,62 MB. Olan kotanız 256,18’e düşüyor. Miktar size küçük gelmesin. Bu her internet sayfasına girmek istediğinizde oluyor.

Bu şu demek oluyor; internet hizmeti alamadan kotalarınız eriyor. Dolayısıyla paralarınız TURKCELL isimli soygun çetesine gidiyor.

TURKCELL HIRSIZLIĞIN ANSİKLOPEDİSİNİ YAZDI.

Diyelim ki bir kere parayı kaptırıp Turkcell VINN modem aldınız!.. Müşteri hizmetlerini arayın, kesinlikle bağlantı sorunu ile ilgili bir form doldurtmayın. Sizinle resmen alay ediyorlar çünkü. Sırf denemek için Mayıs ayından beri yaklaşık 20’ye yakın bu şekilde şikayet formu doldurdular. Hatta telefonunuza bununla ilgili mesaj geliyor. Müşteri hizmetlerine sert bir dille; ‘’bana derhal 4 GB yollayın’’ deyin. 29 liralık hizmeti 39 liraya çıkartıp, halkın parasını gasp eden Turkcell anında size 4 GB beleş yollayacaktır. Bunu her ay tekrar edin. Deyin ki; madem 3G hizmeti veremiyorsunuz, o zaman o hizmeti verdiğiniz bölgelerden 39 lira toplayın. Aynen bunu söyleyin ve sakın alttan almayın. Zaten Turkcell için 4 GB’lik bedava kotanın bir önemi yok…VIDEO İZLEMİYİ AKLINIZA BİLE GETİRMEYİN

4 GB Kotalı internet paketi 39 lira. Hiçbir operatörde bu kadar pahalı değil.
Peki, 4 GB ile ne yapabilirsiniz? Unutmadan yazalım;  uploadlarda kotaya dahil.
Bu 4GB internet ile asla bir film ve ya klip izleyemeden 18/ 20 gün içinde paketiniz biter.
Ki zaten 3 dakikalık bir You Tube videsonu 20 dakikada takıla takıla izlersiniz.


HIRSIZLIKTA SON NOKTA ve YENİ METODLAR

Diyarbakır’da reklam filmi çevirip, Berlin’den, Londra’dan bilmem kaç kat daha hızlı internet sağlıyoruz diyerek bilgisayarda donmayan film izleten yalancı TURKCELL yeni bir hırsızlığa imza attı.

Peki nedir bu hırsızlık?

Kalan kotanızı öğrenmek istediğinizde, eskiden 2260’a KALAN yazıp, kalan kota bilgilerinizi öğrenebilirdiniz. Şimdi bunu yaptığınızda size; 2222’ye mesaj yollayın, öğrenin diyorlar. Hırsızlık burada başlıyor çünkü siz 2222’ye mesaj yolladığınızda reklam mesajı olarak geri dönüyorlar… Kalan kotayı öğrenemediğiniz gibi üzerine bir de sinir bozucu reklam le karşılaşıyorsunuz. İnanılır gibi değil ama gerçek… İsteyen deneyebilir! 

Şimdi hırsızlık bunun neresinde diye sorabilirsiniz. Anlatalım; milyonlarca abonesi olan bir firma ustaca bir tuzak kurdu bu konuda. Kotasını öğrenmek isteyen milyonlarca insan mecburen TURKCELL müşteri hizmetlerini aramak zorunda kalacak. Diyorlar ki müşteriye 40 kuruşluk bir arama maliyeti olan şeyin lafımı olur. Milyonlara çarpın bakalım o 40 kuruşları... Bir de gündüzleri aramayın bunları çünkü bu tarz tezgahlar yüzünden çok yoğunlar. 1 saat telefonda birisinin çıkmasını bekler, psikolojik sağlığınızı tehlikeye atarsınız.


KOTA SORGULAMA YAPAYIM DERKEN HEM PARANIZI ÇÖPE ATARSINIZ HEM PSİKOLOJİK SAĞLIĞINIZI

Deneme amaçlı haftalık 1 GB internet paketi yükledik. TURKCELL otomatik mesaj yollayıp paketi onayladı.
 
Aradan bir kaç dakika geçtikten sonra KOTA SORGULAMASI yapalım dedik. Nasıl olur; TURKCELL  ''sorgulanacak paketiniz yoktur'' dedi. Komedi gibi... Halbuki kıytırıkta olsa net bağlantısı var. Hani kota olmasa zaten bağlantı gerçekleşmez. Zaten sorgulamayı bir kaç dakika içinde yaptık.


Peki, bunu neden yapıyorlar? Yukarıda anlattığım gibi TURKCELL müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor her defasında... Bu 40 kuruş demek. Diyelim ki TURKCELL hattınızda kontur yok. Gideceksiniz en az 5 lira vereceksiniz ve TURKCELL müşteri hizmetlerini aramak için lira yükleteceksiniz. Hırsızlığın püf noktası burada zaten. O 5 lira hiç bir indirimli konuşma paketine dahil olmadığı ve olmayacağı için yapacağınız diğer görüşmelerde bir kaç dakika içinde tükenecek. 


Zaten her defasında kota öğrenmek için MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ aradığınızda hayatınızdan en az 1 saat çalınacak.  Hem 5 liranız hırsızların cebine akacak, hem de MÜŞTERİ HİZMETLERİNE bağlanmak için elinizde telefon ağaç olacaksınız.

Cem Akkılıç 

TESTLERİN ÇOĞUNU TURKCELL BAZ İSTASYONLARINA YAKIN MESAFELERDE GERÇEKLEŞTİRDİK. 


TURKCELL ile ilgili çarpıcı hırsızlık olaylarına yeri geldikçe burada güncelleme yaparak anlatmaya devam edeceğim.
.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

 Şehitlere KELLE th>Atatürk olmak!
YOBAZLAR ATATÜRK YARGILANIYOR
Onurlu komutanıma
Türklerin soyu kurur mu?
MEHMETÇİK VAKFI
Takunya libidocusu
wowturkwy.com sitesinin sahibi Burç Acar askere gidecek mi?
wowturkey nokta com BELGESELİ
wowturkey sitesinin iç yüzü facebook grubumuz
Şortla Namaz kılan din Baronu
Davos Fatihi BAM GÜM SİYASET

Cem Akkılıç Rock Kütüphanesi

Cem Akkılıç.   Yüzen gemilerde yaşarken biz yeniden mevsimlerin sessizliğini
Işığı çağırır gibi şarkısını söyleyecek ruh yolculuk eden kadife denizcilerin.

Işıltı ya da aylar gönderiyor bana anıları unutulmuş öykülerin peşindeki
Pusulayı yönlendiriyor anıları sunmak için bir zamanın içine hepimizin gördüğü
Bir zamanın içine hepimizin gördüğü...
Sabah uyandığımda bir bira açtım.Gelecek belirsiz ve son hep çok yakında.
Rock müzik aleminde çok kral var.Ancak tek bir Tanrı var.Led Zeppelin.Cem Akkılıç
Designed by Cem Akkılıç

Copyright © 2007-2013 Tüm hakları saklıdır. Sitedeki yazılar ve fotograflar İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.